Є питання? Зателефонуйте нам! +38 068 469 14 14 +38 073 033 32 62
м. Львів вул. Джерельна 27 (біля ТЦ Форум Львів)
7 фактів про Афіни

Афіни – не просто столиця, а й одне із найцікавіших грецьких міст із неймовірною історією, власною культурою та традиціями. Говорити про цікаві факти та особливості можна безкінечно. Ось лише 7 із них:

Афіни, Греція

  1. Афіни – батьківщина театру. У давньогрецькому театрі трагедії ставилися з метою догодити богові вина Діонісу, а перегляд комедій вважався долею плебеїв. Грати на сцені давньогрецького театру могли тільки чоловіки. Міміка в давньогрецькому театрі не використовувалася, замість цього застосовували маски, що зображують різні емоції.
  2. В Афінах двічі проходили Олімпійські ігри сучасності, в тому числі й найперші, що відбулися в 1896-му році. Цікаво, що до участі в першій Олімпіаді жінок не допускали: всі спортсмени (241 осіб), які прибули з чотирнадцяти держав, були чоловіками. В давньогрецьких Афінах теж проводилися Олімпійські ігри, на яких кращі атлети Стародавньої Греції змагалися між собою в спортивній майстерності.
  3. Афіни – одне з найперших та найбільших давньогрецьких міст-держав. У стародавні часи Греція не була цілісною країною у сучасному розумінні. Вона складалася із окремих полісів, кількість яких сягала 1500. Кожен поліс – це окреме місто-держава із власними законами та армію. Часто між ними виникали конфлікти та справжні локальні протистояння, але не один з них не зміг тягатися з Афінами, адже місцевий флот був найпотужнішим та найбільшим.
  4. Хоча Афіни – один із найдавніших відомих центрів країн, технічно це одна з наймолодших європейських столиць. Місто отримало цей статус лише у 1834-му році. Саме тоді Греція нарешті остаточно звільнилася від Османського панування. Під час проголошення міста столицею, його населення складало лише 5000 чоловік. Зараз в Афінах проживає близько 40% всього населення країни, а це – близько 4 мільйонів людей.
  5. Афіни – батьківщина більшості гуманітарних наук та дисциплін, основних математичних принципів, філософії, історіографії, політичних наук та демократії. Тут народилися численні політики, письменники, оратори та філософи давнини, включаючи Софокла, Сократа та Перікла.
  6. Афінська демократія передбачала, що будь-якого громадянина можна було на десять років вигнати з міста. Це процедура остракізму, від якої й пішло сучасне поняття. Зазвичай це були прояви масового гніву чи спосіб самозахисту від потенційно небезпечних людей. Процедура не потребувала ніяких судових рішень чи дозволів «згори». Це було суто волевиявлення народу.
  7. Афінський Акрополь був збудований понад 2000 років тому. За часи свого існування він пережив безліч катаклізмів та стихійних лих. На його долю випали повені та пожежі, ворожі вторгнення та численні повстання. Хоча зараз більшість античних пам’яток виглядають дещо схоже, колись вони вражали яскравими барвами, були прикрашені кольоровими фресками та ліпниною. Будувався Акрополь як фортеця, щоб захистити мешканців міста у разі ворожого нападу. Істориків та археологів досі вражають техніки, використані античними архітекторами. Всі елементи ретельно висічені із мармуру та з’єднані між собою без жодного фіксуючого розчину.

А якщо ви нарешті вирішили замовити тур в Афіни за Львова, звертайтеся до нашої турагенції «Love Travel»!

Залишіть свій номер телефону і ми зателефонуємо вам у зручний для вас час