Є питання? Зателефонуйте нам! +38 068 469 14 14 +38 073 033 32 62
м. Львів вул. Джерельна 27 (біля ТЦ Форум Львів)
Таїланд та його релігія. Що мають знати туристи

У Таїланді поширені різні релігії, але найпоширенішою серед них залишається буддизм. Його сповідують близько 94% населення. Поширився він ще з 7-го сторіччя до н.е. завдяки мандруючим цейлонським монахам. У 13-му сторіччі буддизм набув статусу офіційної державної віри.

Хоча королева – покровителька свободи віросповідання, король Таїланду може біти лише буддистом. Всі національні свята також відповідають священним релігійним звичаям, щоб населення мало час приділити увагу ритуалам.

Друга за популярністю релігія – іслам, що поширився відносно нещодавно, у 20-му сторіччі через активні економічні та торгівельні відносини із сусідніми країнами. На неї приходиться 4-5% населення. Зазвичай іслам помирений в південних провінціях, де проживають малайці. Сповідують його і окремі представники інших національних меншостей.

Християнство у Таїланді розповсюджували мандрівні місіонери у 16-му сторіччі. Зараз на нього припадає 1-2% населення, основна частина яких – європейці, що тут проживають. Більшість із них – католики. Традиційно вони активно підтримують культурну, освітню сферу та сферу здоров’я.

І зовсім незначна частина населення сповідує інші релігії та вірування – індуїзм, даосизм, конфуціанство, іудаїзм, тощо.

Особливості місцевого буддизму

Місцевий буддизм має свої прояви та особливості, в залежності від регіону. Південна гілка, до якої відноситься і Таїланд, виникла раніше за північне віросповідання Китаю, Японії чи Тибету. Саме тому вона більш сувора та передбачає численні ритуали та звичаї, які збереглися до сьогодні.

У Таїланді буддизм – це не лише офіційна релігія, а й світогляд та спосіб життя. Тут – особливе ставлення до задоволення, адже саме його має приносити життя та всі дії. Головна мета – накопичення релігійних заслуг у кармі, що впливають на цикл переродження.

Чоловіки по досягненню 20 років мають присвятити певну частину свого життя діяльності монаха. Цей етап – етап становлення та переходу до дорослого життя. Час, що необхідно провести у монастирі, визначається індивідуально. Це обов’язкове правило для всіх, незалежно від соціального положення та статків.

Також таїландський буддизм тісно переплетений з анімізмом – вірою у духів. Саме тому у них багато символів, оберегів та обрядів, на кшталт частування домашніх духів їжею та квітами.

Пам’ятка для туристів

Збираючись до Таїланду, варто поцікавитися місцевими звичками. Наприклад, ось кілька важливих нюансів, зумовлених особливостями культури буддизму:

  • Все, що пов’язане із образом Будди, вважається святинею;
  • Будь-який прояв неповаги до релігії та її символів – неприпустимий;
  • Неможна імітувати положення Будди для фотознімків, позувати разом із статуєю, спиратися чи вилазити на неї;
  • У храми необхідно заходити лише босоніж, в одязі, що покриває плечі та коліна;
  • Сідаючи на підлогу, неможна простягати ноги чи направляти ступні у сторону Будди, тільки – до виходу;
  • У кожному храмі можуть бути свої особливості та вимоги, які варто заздалегідь дізнатися у головного монаха;
  • Тату-майстри відмовляються робити іноземцям татуювання з Буддою чи священною символікою, якщо гість не являється буддистом;
  • Місцеві жителі поблажливі до туристів, але найгірші прояви неповаги можуть навіть призвести до тюремного ув’язнення.

А спланувати відпочинок в Таїланді, обрати тур, врахувати всі дрібниці та вирішити організаційні питання легко допоможуть досвідчені фахівці нашої агенції «Love Travel»!

Залишіть свій номер телефону і ми зателефонуємо вам у зручний для вас час